f

Kategorie

Promocje

Ostatnio przeglądane

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x40ml

48,90 zł

Dostępny

( 2 szt. )

Dodaj do przechowalni

Ostatnie egzemplarze!

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x40ml

Super szklana żywica, dwuskładnikowy system żywicy syntetycznej, który twardnieje tworząc przezroczysty, szklisty, twardy materiał. Może być stosowany do wyrobu bizuterii, obróbki powierzchni. 

Aby uzyskać gotową żywicę, należy odważyć składniki A i B w stosunku objętości 1:1 i bardzo dokładnie wymieszać. Żywicę można wylać bezpośrednio na wybraną powierzchnię lub przelać do silikonowej formy. Produkt polecany jest do wykonywania drobnych odlewów i pokrywania małych powierzchni. W przypadku użycia formy do odlewów grubość nalewanej żywicy może wynosić maksymalnie 2 cm. Jeśli chcesz wykonać grubszy odlew, możesz to osiągnąć, nakładając na siebie kilka warstw żywicy. Gotowy odlany przedmiot można wyjąć z formy po upłynięciu 24 godzin (żywica jest wtedy delikatnie elastyczna). Całkowity czas schnięcia wynosi ok. 72 godziny, po tym czasie materiał będzie bardzo twardy i wytrzymały.

Do barwienia żywic epoksydowych należy używać barwników żywicznych lub tuszy alkoholowych. Proszek Art Mica lub pigment można wsypać do mieszanki żywicznej, tym samym uzyskując lśniący, metaliczny efekt. Można również dodać mikrokulki lub folię w płatkach. Narzędzia używane do mieszania żywic można myć za pomocą alkoholu. Bąbelki powietrza pojawiające się na powierzchni żywicy można usunąć za pomocą palnika kuchennego, delikatnie ogrzewając powierzchnię przez kilka sekund. Żywicę epoksydową można szlifować i polerować.

Opinie

Napisz opinię

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x40ml

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x40ml

13 innych produktów w tej samej kategorii: